Te sztuczki musi znać każda kobieta. Jak aplikować podkład?

Pamiętaj o właściwej kolejności nakładania kosmetyków. Najpierw nałóż kolorowe korektory maskujące niedoskonałości, potem podkład, a następnie korektor wyrównujący koloryt cery. Wszystkie kosmetyki zblenduj ze sobą dokładnie, rozetrzyj granice pomiędzy produktami oraz na linii żuchwy i na płatkach uszu. Jeżeli twoim problemem są cienie pod oczami, nałóż dwie warstwy korektora. W ten sposób optycznie powiększysz oczy i rozświetlisz skórę wokół nich. Na strefę T (czoło, nos, broda) zaaplikuj dodatkową warstwę bazy, aby zminimalizować świecenie się skóry i ograniczyć wydzielanie sebum.

W drogeriach znajdziesz podkłady o różnej konsystencji.

Wybierz ten, który odpowiada ci najlepiej: kosmetyk musi dać dobre krycie i być łatwy w aplikacji. Ostatnio popularne stały się podkłady w gąbeczce; dziewczyny bardzo często korzystają także z podkładów w kremie i w płynie. Oprócz konsystencji ważny jest także odcień kosmetyku. Jeżeli nie możesz znaleźć odpowiedniego dla siebie koloru podkładu, zmieszaj dwa, a potem sprawdź, czy uzyskany w ten sposób odcień ci odpowiada.

Aplikację podkładu rozpocznij od środkowej części twarzy. Kosmetyk rozcieraj na policzki, brodę i czoło. Nie zapomnij o szyi, podbródku i uszach. Jeżeli chcesz, niewielką ilość podkładu możesz nanieść na dekolt, aby ujednolicić kolor skóry. Już podczas zakupów powinnaś pomyśleć o takim odcieniu podkładu, który będzie pasował i do kolorytu cery, i do koloru skóry szyi. Niewłaściwie dobrany odcień produktu może spowodować komiczny efekt, o tzw. masce nie wspominając. Podkład powinnaś aplikować w naturalnym świetle, najlepiej przy oknie, ustawiając lusterko na parapecie.

Konturowanie twarzy wykonasz za pomocą podkładu lub korektorów. Kosmetykami w jasnym odcieniu uwydatnisz atuty swojej twarzy, a produkty o ciemnym odcieniu pomogą ci ukryć niedoskonałości. Pamiętaj o dokładnym zblendowaniu podkładów lub korektorów w taki sposób, aby końcowy efekt był jak najbardziej naturalny. Całość utrwal pudrem transparentnym, który zapobiegnie świeceniu się twarzy. Jeżeli do podkładu dodasz odrobinę rozświetlacza, uzyskasz bardziej naturalny efekt, a twoja skóra stanie się promienna i rześka.

Do nakładania podkładu użyj gąbeczki lub płasko ściętego pędzla. Wybranym przez ciebie aplikatorem „ostempluj” twarz, a kosmetyk dokładnie połącz z nałożoną wcześniej bazą lub korektorem. Czy wiedziałaś, że do aplikacji możesz użyć palców?