5 przydatnych kosmetycznych tricków, które musisz znać!

„Dlaczego wcześniej na to nie wpadłam?” – pewnie wiele razy pomyślałaś w ten sposób, kiedy natknęłaś się na ciekawy trick urodowy w trakcie przeglądania internetu. Kobieca kreatywność jest zaskakująca. Przedstawiamy 7 najciekawszych porad, które ułatwią codzienną pielęgnację i makijaż. Czy znałaś je wcześniej?

Fanki seksownie podkręconych rzęs dobrze wiedzą, jak problematyczne może być ich tuszowanie. Ratunkiem dla prostych i mało efektownych rzęs jest zalotka. Ten niewielki gadżet potrafi sprawić, że nawet średniej jakości maskara przyniesie zaskakujące rezultaty. Niewiele osób wie jednak, że działanie zalotki można poprawić podgrzewając ją suszarką. Gorący nawiew sprawi, że elementy nagrzeją się i znacznie lepiej utrwala rzęsy.

Trwałość kosmetyków to chyba najczęstszy problem, z jakim musimy się mierzyć. Okazuje się, że nawet perfumy mogą nas zawieźć. Także te najlepszych marek wietrzeją już po kilkunastu (-dziesięciu) minutach. Skutecznym sposobem na przedłużenie trwałości perfum jest posmarowanie konkretnego miejsca wazeliną przed spryskaniem go perfumami.

Zapach będzie utrzymywał się o wiele dłużej na dobrze natłuszczonej i nawilżonej skórze.

Wydaje się, że tapirowanie jest jedynym tak szybkim sposobem na uniesienie włosów u nasady. Niestety tapirowanie niszczy włosy i wcale nie wygląda estetycznie. Prawdziwie naturalną objętość i uniesienie włosów można uzyskać susząc je na rzepowych wałkach. Im większe i umieszczone bliżej nasady włosów, tym lepszy efekt uniesienia po wysuszeniu włosów.

Szybkie zużywanie się kosmetyków to zmora wielu kobiet. Taką tendencję mają zwłaszcza płynne toniki. Świetną metodą na wolniejsze zużywanie toniku jest zakraplanie niewielkiej ilości na wilgotny wacik. Tonik w połączeniu z wodą zaaplikuje się łatwiej mimo niewielkiej ilości, a jego skuteczność będzie porównywanie dobra.

Pędzle są przyjaciółmi każdej kobiety. Perfekcyjny makijaż to zawsze ich zasługa. Niestety często cienie do powiek nakładają się pędzlem niewygodnie, osypują się i mają słabą pigmentację. Nie zawsze to wina produktu. Zdecydowanie lepiej jest nakładać cienie na powieki palcami, ponieważ łatwiej je zaaplikować i rozblendować, a ich kolor jest wówczas wyraźniejszy.