Malować się czy nie malować się? Oto jest pytanie!

Makijaż daje kobietom dużo możliwości. Pomaga zakryć niedoskonałości, poczuć się pięknie i stworzyć look idealny do balowej sukni. Jednak często bywa tak, że przesadzamy z makijażem. Nakładamy zbyt dużo podkładu, nieumiejętnie tuszujemy rzęsy lub wybieramy niepasujące cienie do powiek. A jak to jest naprawdę z makijażem?

Ćwiczenie czyni mistrza

Im więcej czasu spędzasz przed lusterkiem, tym więcej umiejętności nabierasz. Maluj się jak najczęściej, makijażowe wpadki przekuwaj w sukcesy, a krzywo narysowaną kreskę na powiece lub grubą warstwę podkładu zetrzyj i zaaplikuj od nowa. Testuj nowe kosmetyki i gadżety ułatwiające malowanie się.

Nie maluj się dla innych, lecz dla siebie

Nie maluj się tak, jak chce twój chłopak, koleżanka, obcy ludzie. Rób makijaż po to, żeby czuć się pięknie i swobodnie. Dzięki kosmetykom podkreślisz urodę, zatuszujesz przebarwienia lub zmarszczki i podkreślisz atuty swojej twarzy. Jednak pamiętaj, że przyjaźni i szacunku nie zdobywa się tylko dzięki wyglądowi lub makijażowi. Podobnie jest ze zrzuceniem zbędnych kilogramów. Robisz to tyko dla siebie i dla własnego zdrowia.

Każda z nas powinna znaleźć własny styl

Nie maluj się tak, jak celebrytki lub tak, jak każą współczesne trendy. Makijaż dopasuj do kształtu swojej twarzy, koloru włosów, garderoby. Nie musisz naśladować koleżanek, lecz wypracować swój własny styl. Zrób to nawet wtedy, gdy moda nakazuje zupełnie coś innego. Nie ma sensu robić takiego makijażu, w którym będziesz czuła się źle.

Postaw na naturalny makijaż

Mniej znaczy lepiej. Nie nakładaj kilku warstw podkładu, nie obsypuj się pudrem i nie maluj brwi poza ich konturami. Taki makijaż jest wskazany podczas sesji zdjęciowych, na planach filmów, w instruktażowych filmikach na YT i przy sztucznym świetle. Taki makijaż nigdy nie będzie wyglądał ładnie na żywo. Pamiętaj, liczy się naturalność.

Modne nie zawsze jest dobre

Czarna szminka do ust, włosy farbowane na siwo, gadżety do powiększania warg i inne dziwaczne trendy. Czy naprawdę jest sens, żeby używać ich wszystkich? Oczywiście możesz przetestować wszystkie modne kosmetyki i akcesoria. Pamiętaj jednak, że do wszystkiego należy podchodzić z rezerwą.