Rzęsy jak malowane. Niezawodne sposoby na stylizację i makijaż

Nie musisz stawać na rzęsach, żeby pięknie wyglądać. Są inne, o wiele prostsze metody, dzięki którym twoje spojrzenie stanie się atrakcyjne, a makijaż będzie profesjonalny. Mimo że sposobów na piękne rzęsy jest całkiem sporo, to warto poznać je wszystkie. Na pewno nie będziesz żałowała.

MAKIJAŻ OCZU

Podkreślone tuszem i podkręcone na zalotce rzęsy wyglądają rewelacyjnie. A gdy krawędź powieki obrysujesz czarnym eyelinerem i zrobisz smoky eyes, nie masz sobie równych. Jeśli ty też marzysz o takim wyglądzie, zastosuj się do kilku wskazówek.

Po pierwsze, wybierz taką maskarę, która jest mocno napigmentowana. W końcu czarny kolor to symbol elegancji i klasyki. Po drugie, szczoteczkę tuszu dopasuj do kształtu oka i rzęs. Producenci tworzą takie aplikatory, które kobietom ułatwiają zrobienie makijażu. Są to okrągłe szczoteczki docierające do najmniejszych rzęs w kącikach oczu lub szczoteczki w kształcie łuku dopasowujące się do powiek. Po trzecie, nakładając kilka warstw maskary, optycznie pogrubisz rzęsy, a aplikując tusz podkręcający i pogrubiający jednocześnie, zapewnisz im niesamowity efekt.

STYLIZACJA RZĘS

Aby twoje spojrzenie było atrakcyjne, a rzęsy idealnie ułożone, nie zapomnij ich wystylizować. Przydadzą ci się kosmetyczne gadżety i produkty, chociażby takie jak zalotka. Użyj jej, zanim wytuszujesz rzęsy. W przeciwnym wypadku rzęsy przykleją się do brudnego akcesorium i wypadną. Jeżeli chcesz wydłużyć i pogrubić rzęsy, zastosuj puder transparentny. Zaaplikuj niewielką ilość kosmetyku, a następnie zastosuj maskarę. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest rozczesanie rzęs przed pomalowaniem. Dzięki temu będą wyglądać na dłuższe i gęściejsze. Użyj grzebyka lub szczoteczki ze starego tuszu. Jak optycznie powiększyć oczy? Osoby, które mają opadającą powiekę, w zewnętrznym kąciku powinny przykleić kępkę sztucznych rzęs. Nie zapomnij także o wyregulowaniu brwi. Odpowiedni kształt „otworzy” oczy i doda ci urody.

JAK UŻYWAĆ TUSZU DO RZĘS?

Jeśli chcesz, żeby tusz do rzęs służył ci jak najdłużej, musisz wiedzieć, jak poprawnie się nim posługiwać. Wiele dziewczyn wyciera szczoteczkę o brzeg opakowania maskary. W ten sposób tusz zasycha, a kiedy ponownie wkładasz aplikator do buteleczki, wpychasz wraz z nim grudki. Pamiętaj także, że podczas makijażu nie wolno kilkukrotnie wkładać i wyjmować szczoteczki do środka opakowania, bo wtłaczasz tam powietrze. Skutek? Tusz wysycha i nie nadaje się do stosowania.