Przedłużanie rzęs krok po kroku. Zanim pójdziesz do kosmetyczki…
Coraz więcej kobiet decyduje się na przedłużanie rzęs. Powód? Chcą wyglądać atrakcyjnie, poczuć się bardziej kobieco lub po prostu wyglądać ładnie na co dzień. Jeżeli ty także chciałabyś wyglądać pięknie, poznaj techniki przedłużania i zasady pielęgnacji rzęs po zabiegu.
Wszystko, czego potrzeba do przedłużania rzęs
Każdy profesjonalny salon kosmetyczny powinien być wyposażony w zestaw do przedłużania rzęs. W jego skład wchodzą:
- klej wysychający w dwie sekundy i w pełni bezpieczny dla oczu i skóry;
- primer, czyli środek odtłuszczający, który usuwa zanieczyszczenia z powiek i rzęs oraz zwiększa przyczepność rzęs;
- aplikatory, za pomocą których odtłuścisz rzęsy oraz usuniesz nadmiar kleju, maskary i innych kosmetyków;
- remover, czyli płyn usuwający klej ze skóry lub narzędzi;
- pęsety do rozdzielania i doklejania rzęs;
- pompka, która przyspiesza wysychanie kleju na rzęsach;
- taśma hipoalergiczna, która służy do zabezpieczenia dolnych rzęs lub płatki zawierające nawilżające składniki;
- nożyczki do przecinania taśmy i pasków rzęs.
Oczywiście najważniejsze są sztuczne rzęsy. Można wybierać spośród rzęsy wykonanych z jedwabiu, syntetycznych materiałów lub jedwabiu z domieszką syntetycznych włókien. W drogeriach i sklepach internetowych dostępne są rzęsy o różnych stopniach podkręcenia. Najpopularniejszymi są skręty typu C, J, D i B. Długość sztucznych rzęs waha się od 9 mm do 13 mm, a ich grubość wynosi od 0,1 do 0,30. Ostatnie dwa parametry kosmetyczka dobiera indywidualnie do naturalnych rzęs klientki i jej preferencji. Bardzo ważne jest także dopasowanie rzęs do kształtu oczu. Kosmetyczka zrobi to w taki sposób, żeby oczy klientki były optycznie większe, a mankamenty twarzy odpowiednio skorygowane.
Jak wygląda przedłużanie rzęs?
Przedłużanie rzęs to zabieg bardzo długi i dość kosztowny. Trwa mniej więcej 3 godziny; w jego trakcie klientka powinna leżeć nieruchomo z zamkniętymi oczami. Przed zabiegiem bardzo ważne jest zrobienie dokładnego demakijażu, wyjęcie szkieł kontaktowych i sprawdzenie, czy klientka nie ma jakiejś choroby oczu. W zależności od wybranej metody doczepia się jedną lub więcej pojedynczych rzęs (w przypadku metody objętościowej, 1:1, 1:2 itd.), rzęsy w kępce lub na pasku. Kosmetyczka posługuje się pęsetą i hipoalergicznym klejem. Dolne rzęsy, które będą doczepiane później, zabezpieczone są specjalnymi płatkami nasączonymi kolagenem lub innymi składnikami. Po zakończonym zabiegu rzęsy rozczesuje się i smaruje pielęgnującym preparatem. Przez 24 godziny od zabiegu należy unikać gorących kąpieli, kosmetyków na bazie wody i produktów z zawartością PEG. Nie wolno także dotykać rzęs, myć oczu wodą, spać na brzuchu lub na boku.