Naturalne vs sztuczne. Jak umalować i przedłużyć rzęsy?

Kobiety lubią malować się, farbować włosy, poprawiać ciało. Zupełnie jakby nie odpowiadało im to, co dostały od Matki Natury. Podobna sytuacja zachodzi w przypadku rzęs. Kobiety przedłużają je, malują i ozdabiają na przeróżne sposoby. Czy słusznie postępują? Sprawdźmy, czy naturalne rzęsy są ładniejsze i lepsze od przedłużanych. Przekonajmy się także, jak malować rzęsy, żeby wyglądały naprawdę uroczo.

Naturalne rzęsy przede wszystkim

Niestety tak mało kobiet lubi swoje naturalne rzęsy. Prawie większość z nas maluje, przedłuża i ozdabia je. Czy na pewno słusznie? Jeżeli używasz naturalnych lub sprawdzonych kosmetyków, możesz robić to bez przeszkód. Pamiętaj jednak, że stosowanie zbyt wielu produktów z nieodpowiednim składem może osłabić rzęsy i podrażnić skórę okolic oczu. A przecież rzęsy pełnią bardzo ważną funkcję. Chronią aparat wzrokowy przed kurzem, pyłem, wodą deszczową, a nawet drobnymi owadami.

Przedłużanie rzęs – o co w tym chodzi?

Przedłużanie rzęs to nic innego jak doklejanie pojedynczych sztucznych włosków lub takich, które są ułożone na pasku i w kępce. Do zabiegu stosuje się specjalistyczny klej o działaniu łagodnym dla aparatu wzrokowego i skóry wokół oczu. Wyróżnia się między innymi takie metody przedłużania rzęs: piórkową, 1:1, objętościowa. Dla kogo przeznaczony jest zabieg? Generalnie przedłużanie rzęs polecane jest wszystkim kobietom, z wyjątkiem tych, których rzęsy są osłabione, skóra powiek podrażniona, a aparat wzroku objęty infekcją. Zabieg uzasadniony jest w przypadku, gdy utrata rzęs spowodowana była chorobą, stresem, skutkami ubocznymi przyjmowanych leków lub innymi sytuacjami losowymi. Rzęsy przedłuża się także przed ważnymi uroczystościami rodzinnymi, takimi jak ślub i wesele.

Inne sposoby przedłużania rzęs

Tych jest naprawdę sporo. Począwszy od wydłużających i podkręcających maskar i stymulujących wzrost rzęs odżywek, przez olejek rycynowy, a skończywszy na optycznych metodach zagęszczania linii rzęs. Kosmetyki, które znajdziesz w drogerii lub sklepie ze zdrową żywnością, dają naprawdę całkiem niezłe efekty. Tusze do rzęs w znaczny sposób mogą odmienić nasz wygląd, optycznie powiększyć oczy i upiększyć makijaż. Olejek rycynowy i odżywki pobudzają wzrost rzęs, zapobiegają wypadaniu oraz zabezpieczają przed uszkodzeniami chemicznymi i mechanicznymi. Eyelinery i kredki optycznie zagęszczają linię rzęs. Wystarczy narysować na brzegu powieki grubszą kreskę, a spojrzenie od razu wyda się bardziej wyraziste i atrakcyjniejsze.