Metody upiększania rzęs. Którą z nich wybierzesz?

Przedłużanie, zagęszczanie, trwała, farbowanie… To tylko niektóre z metod upiększania rzęs. Nawet nie zdajesz sobie sprawy, jak pięknie mogą wyglądać twoje rzęsy ozdobione świecidełkami lub eleganckimi rzęsami w rożnych kolorach. Sprawdź koniecznie.

Henna na rzęsy

To najszybszy, najtańszy i bezpieczny sposób na ufarbowanie rzęs i brwi. Hennę możesz zaaplikować samodzielnie w domu lub umówić się na wizytę w salonie kosmetycznym. Wystarczy, wybrać odpowiedni dla siebie kolor, proszek połączyć z wodą i zaaplikować na rzęsy. Bardzo ważny jest czas zabiegu. Hennę należy pozostawić na taki okres, jaki producent podał na opakowaniu. W przeciwnym wypadku kolor rzęs lub brwi będzie za jasny lub zbyt ciemny, a efekt wręcz komiczny.

Kosmetyki stymulujące wzrost rzęs

Odżywki i olejki to również bardzo dobry sposób na upiększenie oprawy oczu. Takie produkty mają działanie wydłużające, podkręcające i zagęszczające. Sprawiają, że rzęsy rosną szybciej, jest ich więcej, a makijaż wygląda rewelacyjnie. Co więcej odżywki i olejki dostarczają rzęsom i skórze wokół oczu wielu niezbędnych witaminy i mikroelementów. Takie kosmetyki mają także zastosowanie w pielęgnacji brwi i włosów. Długotrwała kuracja sprawi, że będziesz wyglądała i czuła się pięknie.

Sztuczne rzęs

Służą do przedłużania i zagęszczania zarówno rzęs dolnych, jak i rzęs górnych. Sztuczne rzęsy dostępne są na pasku, w kępkach i jako pojedyncze włoski. Pamiętaj, że zawsze powinna doczepiać je doświadczona osoba i za pomocą specjalistycznego sprzętu. Jeżeli chcesz na dłużej zachować długie i gęste rzęsy, powinnaś przestrzegać zaleceń kosmetyczki. Przez jakiś czas po zabiegu nie wolno używać produktów na bazie wody, chodzić do sauny i na basen, mocno pocierać oczu. Jeśli wybierasz się na doklejanie sztucznych rzęs, powinnaś wiedzieć, że zabieg trwa kilka godzin i jest dość kosztowny. Co dwa miesiące należy umawiać się na wizyty dodatkowe, żeby uzupełnić ubytki w sztucznych rzęsach.

Trwała na rzęsy

Zabieg polega na podkręceniu rzęs za pomocą specjalnego preparatu. Rzęsy „nawija” się na wałeczki, a następnie nakłada się produkt do trwałej ondulacji. Zabieg trwa około godziny, a efekty utrzymują się przez dwa miesiące. Pomalowane maskarą i podkreślone eyelinerem rzęsy będą wyglądać zjawiskowo. Trwałą poleca się tym osobom, które nie lubią korzystać z zalotki, mają mocne i zdrowe rzęsy lub chcą optycznie powiększyć oczy.

Biżuteria na rzęsy

Kryształki, brokat, pióra, kolorowe maskary i eyelinery. Dzięki tym produktom również możesz upiększyć rzęsy i całkowicie odmienić spojrzenie. Pamiętaj jednak, że takie ozdoby będą świetnie współgrały tylko z imprezową kreacją i szaloną fryzurą. Do przyklejenia kryształków można użyć kleju, który stosuje się do doczepiania sztucznych rzęs. Natomiast podczas demakijażu wypróbuj płyn przeznaczony do usuwania kosmetyków wodoodpornych.