Jak dobrać kształt brwi do kształtu twarzy?

Gęste, wyraziste, wygięte w łuk lub proste i cieniutkie. Jakie brwi pasują do ciebie? Kształt, grubość i długość brwi są bardzo ważne. Dlaczego? Ponieważ to one są naturalną oprawą naszej twarzy i decydują o jej wyglądzie. Sprawdź, jak wyregulować brwi w taki sposób, aby pasowały do kształtu naszej twarzy.

Twarz owalna uznawana jest przez makijażystów, fryzjerów i stylistów za idealną. Nie potrzebuje konturowania, pasuje do niej każda fryzura i dobrze wygląda w każdym makijażu. Ale co z brwiami? Czy powinnyśmy pozostawić je takimi, jakie stworzyła je Matka Natura? Niekoniecznie. Możemy je nieco wyregulować. Brwi powinny być pełne i grube, zwężające się trochę nad zewnętrznym kącikiem oczu. Do owalnej twarzy pasują brwi, które lekko wyginają się ku górze. Okrągłą twarz musimy wysmuklić. Pomoże nam w tym odpowiednia regulacja brwi. Łuk mocno wygięty ku górze optycznie zwęża wydatne policzki. Opadająca część brwi powinna być cienka, a łuk ostry i mocno zarysowany. Taki zabieg optycznie powiększy oczy. Rewelacyjnie sprawdzi się u tych osób, które mają opadające powieki oczu.

Rysy twarzy kwadratowej należy nieco złagodzić.

Brwi powinny być zatem lekko wygięte, bez wyraźnie zaznaczonego łuku. Dzięki właściwej regulacji twarz wyda się węższa i mniej kanciasta. Stopień zaokrąglenia brwi uzależniony jest od linii żuchwy. Im bardziej wyrazistsza szczęka dolna, tym bardziej wygięte powinny być brwi. Do twarzy w kształcie serca najlepiej pasują łagodne i lekko zaokrąglone łuki brwiowe. W ten sposób spiczasty podbródek staje się łagodniejszy i mniej wydatny. Krótkie brwi z bardzo małym zakrzywieniem sprawią, że twarz podłużna będzie optycznie mniejsza. Jeżeli prawidłowo wyregulujemy brwi, możemy osiągnąć efekt podobny do tego, jaki osiągnęłyśmy przy twarzy owalnej.